2023. ápr. 3.

Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Verseny

A magyarországi műszaki-ipari technikumban (érettségit adó képzésben) tanuló diákok számára hirdette meg a 2022/2023-as tanévben a Székesfehérvári SZC Széchenyi István Műszaki Technikum a Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Versenyt. Négyfős – 2 műszaki és 2 humán érdeklődésű tanulóból összeálló – csapatok jelentkezését várták, intézményenként akár többen is nevezhettek az ingyenes megmérettetésre.

Széchenyi Országos Műszaki és Közismereti Verseny

Az első fordulóban egy műszaki-közismereti kérdésekből összeállított, online teszt kitöltése várt a jelentkezőkre, ahonnan az országból a legjobb hat csapat jutott be a döntőbe: OneOfThelot (BMSZC Neumann János Informatika Technikum), magassok (Székesfehérvári SZC Hunyadi Mátyás Technikum), SZONDI gépészek (Nógrád Vármegyei SZC Szondi György Technikum és Szakképző Iskola), Bundáskenyér (Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum), Dérisek (MSZC Déri Miksa Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium), Királyok (VSZC Jendrassik-Venesz Technikum).

A 3 fordulós döntőben a csapatoknak változatos feladatokat kellett megoldaniuk, valamint kreatívtásukra és előadó készségükre is szükségük volt.
    A végső sorrend felállítása a zsűri számára is komoly fejtörést okozott. Végül a döntőben az alábbi végeredmény született:

I. helyezett: OneOfTheLot - BMSZC Neumann János Informatikai Technikum
    II. helyezett: Szondi gépészek - NMSZC Szondi György Technikum és Szakképző Iskola

Gratulálunk iskolánk csapatának! Tagjai: Mátyus József, Birgány Marcell, Kun András, Káscsák Péter. Felkészítő tanáraik: Királyné Dorogházi Ágnes, Oroszné Imre Ágnes, Nyiregyházi László és Tóth Éva.