2023. márc. 10.

Szép "déris" siker a városi Szónokversenyen

Hagyomány városunkban, hogy a Mátészalkai Szentpétery Zsigmond Művelődési Központ és Színház 1848. március 15-e szellemiségét megidézve szónokversenyt hirdet a helyi általános és középiskolás tanulók számára Légy Te korunk Petőfije! címmel.

Szép "déris" siker a városi Szónokversenyen
    A program célja: hozzájárulni a jeles esemény megünnepléséhez, animálni a tanulókban a magyar ünnepi kultúra megélését, valamint lehetőséget teremteni a forradalmi eszmék mai, fiatalok általi megfogalmazására. A megmérettetésre idén 15 közép- és 3 általános iskolás csapat, illetve egyéni jelentkező nevezett.
    Az igen erős mezőnyben diákunk, Káscsák Péter (10.B) nagyszerű teljesítményével kiérdemelte a szakmai zsűri − melynek tagjai: Cseppentő Ágnes és Buzogány Béla voltak − Különdíját.
    Szeretettel gratulálunk Káscsák Péternek, és köszönjük felkészítő tanára, Zsoldos Judit munkáját!