Az iskola OM azonosítója: 203059

Az iskola neve: Mátészalkai Szakképzési Centrum Déri Miksa Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Az iskola címe: 4700 Mátészalka, Baross László utca 9-11.

A tanulmányi területet meghirdető feladatellátási hely kódja: 002

Technikumi képzéseknél a tanulmányi terület kódja pedig a következő lehet:

0201, ha Specializált gép- és járműgyártás ágazatra jelentkezel (Gépjármű-mechatronikai technikus szakma)

0202, ha Szépészet ágazatra jelentkezel (Kozmetikus technikus, Fodrász szakmák)

0203, ha Turizmus-vendéglátás ágazatra jelentkezel (Szakács szaktechnikus szakma)

Szakképző iskolai képzéseknél a tanulmányi terület kódja pedig a következő lehet:

0204, ha Fa- és bútoripar ágazatra jelentkezel (Asztalos, Kárpitos szakmák)

0205, ha Építőipar ágazatra jelentkezel (Festő, mázoló, tapétázó; Ács; Kőműves szakmák)

0206, ha Gépészet ágazatra jelentkezel (Hegesztő szakma)

0207, ha Specializált gép- és járműgyártás ágazatra jelentkezel (Karosszérialakatos szakma)

0208, ha Kreatív ágazatra jelentkezel (Divatszabó szakma)

0209, ha Egészségügyi technika ágazatra jelentkezel (Optikaitermék-készítő szakma)

0210, ha Turizmus-vendéglátás ágazatra jelentkezel (Szakács szakma)

0211, ha Rendészet és közszolgálat ágazatra jelentkezel (Rendészeti őr szakma)

0212, ha Elektronika és elektrotechnika ágazatra jelentkezel (Villanyszerelő szakma)

Kollégium: van

Felvételi vizsga: nincs

További információk:

A felvétel alapja az általános iskola 7. osztály év végi és 8. osztály félévi osztályzatok átlaga: magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika.